Jak wybrać najlepsze kredyty gotówkowe?

Myśląc o pożyczce, czy to kredycie w banku, chwilówce czy pozabankowej pożyczce ratalnej, warto jest zawsze nie tylko sprawdzić, ale też porównać najlepsze oferty kilku potencjalnych pożyczkodawców. Jak to zrobić? Wystarczy poszukać w internecie porównywarki ofert pożyczkowych. Bez problemu można je znaleźć na stronach internetowych poświęconej tematyce finansów.

Czym jest porównywarka kredytów gotówkowych?

Porównywarka czy też ranking ofert pożyczkowych jest najczęściej podzielony na produkty bankowe i pozabankowe. Występuje najczęściej w formie tabeli, prezentując kilkanaście ofert różnych firm i instytucji. Autorzy tego typu zestawień porównują oferty wybranych pożyczkodawców, typując ich zdaniem najlepsze, najbardziej korzystne dla klienta warunki. W takim zestawieniu podane są informacje takie jak: nazwa firmy, maksymalna kwota pożyczki, maksymalny okres jej spłaty oraz wskaźnik RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania. Więcej o RRSO dowiesz się tutaj. Przy każdej ofercie jest odnośnik w postaci linku, którego kliknięcie przenosi nas bezpośrednio na stronę danego pożyczkodawcy, gdzie możemy uzyskać więcej, bardziej szczegółowych informacji.

Opcja darmowej pożyczki

Większość wiodących czy też znanych na rynku firm finansowych, udziela pierwszej pożyczki dla nowych klientów za 0 złotych. Oznacza to, że klient jest zobowiązany zwrócić dokładnie taką kwotę, jaką pożyczył. W niektórych rankingach taka informacja, o tym, czy pierwsza pożyczka nie obejmuje kosztów, także jest uwzględniona. Znane marki na rynku pożyczek online dokładają wszelkich starań, by ich oferta była dopasowana do oczekiwań pożyczkobiorców, mimo to warto jest korzystać z ogólnodostępnych rankingów i porównywarek, by mieć pewność, że dana oferta jest rzeczywiście najlepsza.

Zobacz także: http://www.odreki.pl/pozyczki-i-kredyty/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.htm